270. Platinový prsten art-deco Manhattan

270. Platinový prsten art-deco Manhattan

Platinový prsten s brilianty a bagetami (3,13 ct), safíry (3,87 ct), rubíny (2,6 ct), platina 950/000, celkové hmotnost šperku 47,48 g, vyrobeno v Československu mezi rokem 1930-1940.

Na dotaz

Skladové číslo:

Naprostý UNIKÁT! Je těžké nalézt ta správná slova, která by dokázala vystihnout výjimečnost tohoto prstenu. Manhattan - Už podle názvu není těžké uhodnout, kde jeho autor čerpal inspiraci.

Manhattan

Tomu se naprosto dokonale podařilo vtisknout do prstenu členitost a pestrobarevnost tohoto newyorského městského obvodu. Jde o jedinečný šperk, sběratelský kousek, prstenem, které se může stát uchovatelem vašeho rodinného jmění.

„Kubistický šperk je téměř bytostně českou záležitostí, pokud se někdy něco podobného objevilo v zahraničí, bývá to většinou zařazeno do konečného období Art deca, často jako finální manýra," říká k výjimečnému exponátu prezident Asociace starožitníků Jan Neumann a dodává: „Český kubismus je velmi výrazný v architektuře, malbě, nábytku. Šperky jsou neskutečně vzácné, jedná se tedy o zcela mimořádný artefakt."

*Povinná pole

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info