235. Zlatý prsten se safírem a brilianty

235. Zlatý prsten se safírem a brilianty

Zlatý prsten s přírodním modrým safírem o hmotnosti 7,05 ct, a diamanty s briliantovým brusem o hmotnosti 1,23 ct, Au 750/000 a celkové hmotnosti 7,19 g, naleziště Srí Lanka, odborný posudek.

Na dotaz

Skladové číslo:

Výrazný zlatý prsten s výraznou modrou safírovou slzou. Centrální kámen je obklopen drobnými diamanty briliantového brusu. Šperk bude ozdobou každé ženy a stejně tak se může stát Vaší alternativou k ostatní tradičním investičním produktům. Prsten je opatřen posudkem z České gemologické laboratoře Ostrava - p. Jiránek.

Safír patří do skupiny drahých kamenů Korund, ve které vedle rubínu tvoří největší podíl. Nejznámější je safír v modré barvě chrpy, málokdo ovšem ví, že safír se vyskytuje v barevném spektru duhy, tedy kromě červené, pak se jedná o Rubín. Safíry mohou být jemně žluté, fialové, růžové či zelenkavé a tyto odstíny způsobují inkluze titanu, železa a či kombinací těchto prvků s chromem.

Nejznámější naleziště safírů na světě jsou v ve státech, jako jsou Srí lanka, Indie, Barma, Vietnam, Thajsko, a v drobných státech okolo. Můžeme jmenovat  Laos, Kambodžu. Další velká lokalita těžby Safírů je v jihovýchodní Africe v Tanzanii a Zimbabwe.

*Povinná pole

Alternativní produkty

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info