233. Porcelánová socha "pierot"

233. Porcelánová socha "pierot"

Porcelánová socha pierota, značeno Rosenthal Bavaria, výška 16cm, vyrobeno v letech 1930-1940.

22.000 Kč

Skladové číslo:

 

Z CYKLU "PŘEDMĚTY S PŘÍBĚHEM"...

Bude to už dobrých 70 let od chvíle, co si pamatuji, že jsem poprvé v bytě své babičky viděl tu sošku. Ale musela tam být už dřív, prostě celý můj život. Nevzpomenu si přesně, co jsem si o ní v tom raném dětství myslel, snad jen, že mi hubovali, abych se po ní nenatahovat a nerozbil ji.

Můj zájem o ni však s přibývajícím věkem rostl. "Proč je ten pán smutný, babi? Že na tu kytaru neumí hrát?" ptal jsem se zvídavě, jak jenom děti umí. A babička můj zájem hasila dlouhými výprávěními o pierotovi, kolombíně, harlekýnovi a dalších postavách. A já ta vyprávění miloval, a to na tolik, že láska k divadlu a k umění vůbec mi zůstala po celý život. Ovlivnila ho i profesně a pozvání do divadla mi přineslo i cenné body v boji o srdce mé budoucí ženy.

Po smrti babičky zůstal pierot u mě. Byl tichou upomínkou na tu milou osůbku a na příbězích pierota vyrůstali i moje děti a vnoučata. Dnes jsem již starý a snad je to tím, že jsem mizerný vypravěč nebo že moje děti a vnoučata mají spoustu jiných zájmů, ale nikdo z nich si tak pevný vztah ke smutnému klaunu neudělal. Posílám ho tedy dál...

Co když je to pravda?

*Povinná pole

Alternativní produkty

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info