Novinky

Obsah:

  • PF 2018
  • Ohlédnutí za 40. ročníkem Veletrhu Antique
  • Ohlédnutí za 39. ročníkem Veletrhu Antique
  • PF 2017
  • Pražské starožitnosti Uhlíř - předměty s příběhem...
  • Ohlednutí za jarním veletrhem Antique 2016
  • Ženy a šperky
  • Veletrh starožitností Antique

 

prani-k-vanocum-a-do-noveho-roku

Ohlédnutí za 40. veletrhem Antique

Ve dnech 23.-26.11.2017 proběhl v Novoměstské radnici v Praze jubilejní 40. veletrh starožitností Antique, jehož jsme i letos mohli být součástí. Veletrh nám vždy dává možnost prezentovat se a být Vám blíže. Děkujeme všem návštěvníkům veletrhu za jejich účast a zájem o umění a těšíme se na brzké setkání v našem obchodě, kde Vám rádi pomůžeme rozřešit nejeden vánoční "problém".

Ohlédnutí za 39. ročníkem Veletrhu Antique

Jarní veletrh Antique je za námi. Děkujeme všem, kteří nás na něm navštívili i organizárům z Asociace starožitníků, s.z., kteří nás letos opět ocenili za Nejlepší expozici veletrhu Antique. Tohoto ocenění si velmi vážíme a doufáme, že i vám - návštěvníkům, se náš stánek líbil. Pokud jste veletrh nestihli, nezoufejte, jeho atmosféru můžete okusit z videa níže a hlavně, můžete se zúčastnit příště. Kdy? 23. - 26. 11. 2017, tedy již letos na podzim.

PF 2017

Milí minulí, současní a budoucí zákazníci, do nového roku vám přejeme jen to nejlepší a těšíme se na naše budoucí setkání.

novorocni-prani

Pražské starožitnosti Uhlíř - předměty s příběhem...

Pražské starožitnosti Uhlíř - předměty s příběhem...

Rádi bychom vám představili naši novou kampaň a zároveň slogan "Pražské starožitnosti Uhlíř - předměty s příběhem". Není sporu o tom, že každá starožitnost za dobu své existence, ať už jsou to desítky let či staletí, prožila určitý příběh. Mohla vystřídat několik majitelů nebo naopak byla rodinným dědictvím po několik generací. Vedle umělecké hodnoty a vzácnosti je určitě i její příběh něčím, co láká, co opřádá daný předmět určitým tajemstvím a činí ho atraktivním.

Naše zákazníky tyto příběhy většinou zajímají, nicméně i k naší škodě ne u všech předmětů z naší nabídky známe jejich celou historii (kromě té umělecké), abychom ji mohli našim zákazníkům sdělit. Proto jsme se rozhodli, že k některým starožitnostem, které představujeme na našich webových stránkách, doplníme příběh. Příběh, který se neprotiví historickým faktům, příběh, který se mohl stát, příběh, u kterého zbyde jen otázka: "A co když je to pravda?"

První vlaštovky jsou porcelánová soška pierota a art-deco prsten s rubíny.

Ohlednutí za jarním Veletrhem Antique 2016

37. ročník Veletrhu starožitností Antique je za námi. Nezastíráme, že to pro nás bylo náročné, ale dělali jsme to rádi. Mockrát děkujeme všem návštěvníkům, kterých bylo dle Asociace starožitníků více než 7000, za účast a doufáme, že se uvidíme i příště. Kdy? Na podzim 2016!

Při přípravě naší expozice jsme si dali, tak jako vždy, velmi záležet, aby celý náš stánek působil harmonicky a lahodil oku návštěvníků. Jsme velmi rádi a vážíme si toho, že naši snahu již po několikáté ocenila i Asociace starožitníků a určila náš stánek za nejlepší expozici veletrhu. Děkujeme!

Ženy a šperky

Ženy a šperky

Téma 37. ročníku Veletrhu starožitností Antique, kterým je "Ženská krása v umění...", nás donutilo k zamyšlení. Jistě není třeba dokazovat, že ženy, jejich krása, křivky, náboj byly inspirací pro nesčetně umělců, a to od počátku lidské civilizace a napříč všemi kontinenty a uměleckými obory. U některých uměleckých předmětů se jedná o inspiraci naprosto zjevnou, to když ženu přímo zobrazují - jde o různé sochy, figurky, obrazy, apod. Nadruhou stranu lze tvůrčí vnuknutí od něžného pohlaví vystopovat i na věcech, kde to nemusí být na první pohled vidět. Umělec ho mohl zakomponovat pouze použitím jemnějších linií, volbou barev či slov. A ještě jinou kategorií jsou předměty, u kterých se předpokládá, že je budou užívat ženy. Však považte, kde by byla inspirace jimi více na místě, než u věcí, které jim budou patřit. Typickým příkladem může být móda nebo právě šperky.

Vystopovat počátky toho, kdy ženy začaly mít potřebu se zkrášlovat a zdobit, by bylo zřejmě nemožné. Zjednodušeně lze říct, že tato touha je tu od doby, co svět světem stojí. Nám známější a bližší je pak období starověku, středověku a blíže do současnosti. V prvopočátcích byly šperky z drahých kovů a s drahými kameny vyjádřením společenského postavení, náležily především šlechtě. Později se staly symbolem bohatství a určitým znakem prestiže, to když ve snaze přiblížit se těm urozeným je začaly nosit i ženy měšťanů. Ať už však šlo o tyto vzácné šperky či pouze ozdoby z přírodních materiálů či neušlechtilých kovů pro chudší, vždy šlo a jde o zvýraznění individuality a podtržení ženské krásy. A i na to museli a musí jejich výrobci myslet.

V dnešní době ustoupila do pozadí funkce šperků vyjadřovat společenskou významnost a dominantní se stal pouze estetický efekt. Proto dnes mnohé dámy či pánové, kteří je šperky obdarovávají, dávají přednost spíše levnějším kouskům, které se ty skutečné drahokamy snaží, možná s úspěchem, imitovat. Ne vždy lze zákazníka snadno přesvědčit o tom, že koupit kvalitní starožitný šperk s pravými kameny je lepší. Vždy záleží na tom, k jakému účelu ho ten který chce. Co však můžeme tvrdit s určitostí je, že takové šperky, které u nás můžete zakoupit, jsou uchovatelem hodnoty a vhodnou alternativní investicí. O jejich estetické složce a kvalitním uměleckém provedení není třeba diskutovat.

Jako ilustrační ukázku jsme z naší nabídky vybrali zlatý prsten s brilianty a perlou. Největší briliant má 2,03 karátů a perla je kultivovaná. Pro lepší představu o jeho zkrášlujícím efektu přikládáme fotografie toho, jak působí přímo na ruce. Modelka byla stylizovaná do elegantnějšího stylu, který se hodí spíše pro slavnostnější příležitosti a rozhodně se dá říct, že takovým příležitostem nádherné šperky, jako je tento prsten, náleží.

 

Styling a Make-up: Make-up Artist Jana Roubíčková

Foto: Kristyna Matouskova photography

Oběma velice děkujeme!

Veletrh starožitností Antique

Veletrh starožitností Antique

Náš obchod je pravidelným vystavovatelem na Veletrhu starožitností Antique, který pořádá Asociace starožitníků, z.s., jejímiž jsme dlouholetými členy. Tento prodejní veletrh se koná 2x ročně, vždy na jaře a na podzim, a zanedlouho nás čeká jeho další v pořadí 37. ročník, a to konkrétně 21.-24. dubna 2016. A ani tentokrát nebudeme chybět.

Téma, které bude tomuto veletrhu vévodit je: "Ženská krása v umění - Od Věstonické venuše po současnost". Své poklady v krásných prostorách Novoměstské radnice na Karlově náměstí v Praze vystaví na šest desítek vystavovatelů z celé České republiky a mezi nimi i my.

Vedle předmětů zobrazující ženskou krásu konkrétně, představíme i další cenné předměty z naší nabídky. Chybět samozřejmě nebudou i starožitné šperky s drahými kameny, na které se obzvláště specializujeme a které dokážou podtrhnout krásu každé ženy. Nepochybujte, že se budeme chtít blýsknout, a opět se pokusíme získat uznání za nejlepší expozici veletrhu tak, jak se nám to v minulosti podařilo již několikrát. JSTE SRDEČNĚ ZVÁNI!

NEVÁHEJTE A PŘIJĎTE! JEDNÁ SE O UNIKÁTNÍ MOŽNOST VYBRAT SI ZE ŠIROKÉ NABÍDKY.

Nicméně nikde není dáno, že Vaše návštěva musí být motivovaná pouze nákupem. Naopak, můžete se přijít poradit o hodnotě předmětů, který vlastníte, a využít tak služeb Asociace starožitníků, z.s. a dalších vystavovatelů, včetně nás. Nebo se můžete pokusit své starožitnosti prodat. JAK?

Nejsnazší je dát je k nám do komisního prodeje! Pravděpodobnost jejich prodeje je na veletrhu MNOHONÁSOBNĚ vyšší. Předměty nemusí přímo naplňovat téma letošního ročníku, ale je třeba je k nám zanést co nejdřív.

 

Pokud uvažujete o tom, že byste veletrh navštívili letos poprvé, a dovedete si jen těžko představit, jak může taková akce vypadat a probíhat, doporučujeme Vám ke shlédnutí krátká videa z uplynulých ročníků, která Vám umožní přičichnout k jeho úžasné atmosféře.

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info